A falkban vadsz farkasok nmaguknl sokkal nagyobb prdt is kpesek elejteni, mint pldul a jvorszarvas s a gmszarvas. A dghst sem vetik meg, gyakran kzs ervel prbljk elzni a tbbi farkast, a medvket, vagy a pumkat a frissen ejtett zskmnyuk melll. A teleplsek szemttelepein is gyakran megjelennek. A magnyos egyedek kisebb llatokra vadsznak, rgcslkra, madarakra, rovarokra, rkokra. A hzillatok knny prdnak bizonyulnak, ezrt ha rizetlenl maradnak, a farkasok megtmadhatjk ket. Emiatt kezddtt el ldzsk s irtsuk. A jszgok megfelel rzsvel meg lehetne akadlyozni a farkasok tmadsait.
Emltsre mlt a farkasfalka szervezett vadsztechnikja. A vadszat sorn hossz ideig kvetik, olykor meg is hajtjk a nvnyev csordkat, gy knnyebben ki tudjk szrni a beteg, srlt, reg, vagy legyenglt egyedeket. Ezutn a kiszemelt zskmnyt leszaktjk a csordtl, majd krlveszik, s letertik.
A tmadst s a vadszatot mindig az alfa hm indtja meg. A hatkony vadszathoz elengedhetetlen az, hogy a falkatagok figyeljenek s kommunikljanak egymssal.
A tpllk felosztsa rangsor szerint trtnik. Legelszr az alfa pr tpllkozik, majd ezutn a tbbi egyed a rangjuk szerint. Egy farkas egyszerre akr 9 kg hst is kpes elfogyasztani.
|